?>

Vinea Znojmo

vinea

 

Firma Vinea Znojmo byla založena v roce 1993 Ing. Mojmírem Vychodilem CSc. Začala hospodařit na 64 ha vinic ve Znojemské vinohradnické oblasti v katastru několika vinařských obcí. Nejznámější je trať Kraví hora – obec Konice, patří mezi nejlepší na Znojemsku. Dále Pod Lesem –Popice, Načeratický kopec – Oblekovice.

 

vinea1

 

Sortiment odrůd: Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Neburské, Rulandské bílé, Sauvignon, Tramín červený, Rulandské šedé, Svatovavřinecké, Dornfelder, Cabernet Sauvignon a další. Společnost zpracovává hrozny pouze z vlastních vinic, z kterých si má možnost vybrat to nejlepší na výrobu špičkových přívlastkových vín.

V roce 1995 jsme zakoupili sklep v Novém Šaldorfu, který je vykopán v jílovitém pískovci v gotickém stylu. Je 65 m dlouhý se dvěma souběžnými chodbami a místy je až 20 m hluboko pod povrchem, kde se drží stálá teplota která je vynikající pro výrobu vína.

V roce 1996 byla vybudována lisovna a zařízení sklepa. Firma se zaměřila na moderní materiály, jako jsou nerezové nádrže, kvalitní mlynkoodzrňovače pro šetrné odstranění střapin a také moderní lis. Používají se kvalitní tradiční dřevěné sudy z dubu a akátu ve kterých vína vyzrávají. Spojením moderní technologie nerezových nádrží a dřevěných sudů bylo dosaženo nezaměnitelné chuťi a vůně produkovaných vín. Velká většina vín se lahvuje a expeduje v různých kartonech. V chladném přírodním sklepě dochází k pomalému kvašení a udržení nezaměnitelného buketu našich vín. S víny se firma pravidelně účastní jak místních, oblastních tak také mezinárodních výstav a dosahuje pěkných výsledků při hodnocení.

V roce 2000 firma získala certifikát Integrované produkce.

 

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána